Planowanie

Zastosowanie produktów Post-it® w planowaniu projektów

Rezultaty będą widoczne dla wszystkich.Skutecznym sposobem na dotrzymanie harmonogramu projektu jest wizualizacja procesu - zwłaszcza podczas planowania projektu, który obejmuje wiele osób i / lub działów.

Tworzenie Modelu Planowania zapewnia szybki sposób identyfikacji na jakim etapie znajduje się projekt, jakie są obecne wymagania i co jest następnym krokiem w jego realizacji. W zależności od wielkości projektu, może być potrzene wielkie płótno - takiej jak Arkusz Konferencyjny Post-it® - aby pokazać wszystkie istotne elementy.

 • 1

  Zacznij od identyfikacji swoich rezultatów - co należy zrobić i kiedy? Użyj tych podstaw, aby określić zadania i działania, które doprowadzą do powstania zamierzonych rezultatów.

  Określ swoje rezultaty

 • 2

  Określ poziom szczegółowości niezbędny do naszkicowania / zarządzania projektem. Pozbądź się wszystkiego, co nie jest niezbędne. Utrzymaj stały poziom szczegółowości w całym harmonogramie, aby pomóc wszystkim zrozumieć stan projektu, a także aby łatwiej było go aktualizować i monitorować.

 • 3

  Zaplanuj regularne aktualizacje, aby ocenić jakie postępy zostały osiągnięte w ramach projektu i aktualizuj na bieżąco harmonogram - ten poziom przejrzystości zminimalizuje "niespodzianki". Również dzięki temu, wszscy zainteresowani będą mogli monitorować stan projektu.

 • 4

  Zaplanuj wydarzenia nieprzewidziane. Każdy doświadczył gwałtownych zmian lub zakłóceń w Swoim projekcie - dlatego upewnij się, że w twoim Modelu Planowania jest dużo miejsca na dodatkowe elementy lub zmiany. Aktualizacja istniejącego dokumentu to o wiele mniej bolesne wyzwanie niż odtworzenie go ze wszystkimi nowymi zmiennymi.

                          Zaplanuj wydarzenia nieprzewidziane

 • 5

  Zweryfikuj projekt po jego zakończeniu w celu ustalenia, co było pomocne, co mogło zostać bardziej dopracowane i czego brakowało. Takie działanie pomoże Ci być jeszcze skuteczniejszym następnym razem!

  Zweryfikuj projekt po jego zakończeniuPoznaj lepiej markę Post-it®
3M, Post-it® oraz kolor Canary Yellow™ są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski