Storyboarding

Tworzenie Storyboard'ów dzięki produktom Post-it®

Zgadzanie się na najlepsze pomysły - i to szybko. • Tworzenie storyboardów jest rewelacyjnym sposobem zebrania dużej ilości pomysłów w dość krótkim czasie. Dodatkowo, Twój zespół zyska historię, wraz z która przeszli przez cały proces decyzyjny. Będzie co coś wartego do podzielenia się z innymi póżniej.

  W świecie burzy mózgów, storyboard'em nie jest rysowanie, które przedstawia historię - to tak naprawdę sposób na wspólne zebranie pomysłów na drodze do konsensusu. Jest to świetny sposób, aby duży zespół wybrał najlepszą możliwą odpowiedź tak szybko, jak to tylko możliwe. To jeden ze sposobów, aby go rozpocząć:

 • Szczegółowość
  Szczegółowość
 • 30 minut
  30 minut
 • Duża grupa
  Duża grupa

Kiedy skończysz, powinieneś mieć zestaw idei, które wszyscy zgodnie uważają, za najlepsze rozwiązania na wypełnienie zamierzonych celów.

 • 1

  Powiedz co chcesz, aby było rezultatem danej sesji (na przykład "Plan na namówienie ludzi do recyklingu") i dlaczego pragniesz osiągnąć ten cel ( "Aby zmniejszyć ilość odpadów i oszczędzać energię").

 • 2

  Niech wszyscy wymyślają pomysły tak szybko jak to będzie możliwe, spisując każdy pomysł na oddzielnej Super Przylepnej Karteczce Post-it® i czytając go na głos do całej grupy w trakcie pisania. Przyczep każdą karteczkę na Super Przylepnym Arkuszu Konferencyjnym Post-it®, aby każdy mógł śledzić postępy Waszej pracy.

  Spisz każdy pomysł na Karteczce Post-it®

 • 3

  Spójrz na te wszystkie pomysły i spróbuj wymyślić kategorie lub działy, aby je pogrupować. Napisz ich nazwy na Karteczkach Samoprzylepych Post-it® o dużych formatach. Ustaw pomysły w linie w ramach każdej kategorii na Waszym arkuszu konferencyjnym. Jako zespół, przeanalizujcie każdy pomysł i zadecydujcie, czy powinien zostać, czy być porzucony.

  Spójrz na te wszystkie pomysły i spróbuj wymyślić kategorii lub działy, aby je pogrupować

 • 4

  Po wybraniu najlepszych pomysłów, zorganizuj je w jakiejś kolejności, np. od najbardziej do najmniej ważnych, chronologicznie, aby opowiedziały historię itp. Byleby miało to sens w odniesieniu do Waszego głównego celu.

Poznaj lepiej markę Post-it®
3M, Post-it® oraz kolor Canary Yellow™ są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski